Web Analytics

וכעת… עוד אירועי סייבר…

בחיי שאני מתחיל להרגיש כמו לוח מודעות… אבל, אין מה לעשות, סייבר זו מילה סקסית והשוק חם, ואני נותן שירות לציבור (ש"ץ). אז… עוד אירועים:

והפעם, גם הפריפריה נהנית, ונתחיל בירושלים:

נודע לי על סדרת האירועים הזו רק היום ומה לעשות, היום הוא גם התקיים המפגש הראשון בסדרה… אבל לידיעתכם לטובת הפעמים הבאות – מרכז מינרבה לזכויות האדם, במסגרת הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים, מקיים סדרת הרצאות בנושא "הגנת סייבר וזכויות האדם" (פירוט בקובץ PDF על כלל ההרצאות), שההשתתפות בהן היא בחינם, אבל נדרש רישום מראש בכתובת מייל המופיעה בקישור האירוע.
ההרצאות יתקיימו בימי שלישי, בהפרשים של מספר שבועות, בין השעות 10:30 ל-12:15, בבית מאירסדורף, קמפוס הר הצופים, האוניברסיטה העברית בירושלים. אין ספק שאלו שעות לא נוחות לאנשים עובדים שאינם סטודנטים, נקווה שהמרכז יעלה את המצגות ו/או צילומי וידיאו של ההרצאות בהמשך.

נקסט, חיפה גם על המפה. הפקולטה למדעי המחשב של הטכניון, חיפה, שעד כה ערכה ימי עיון שהתמקדו בקריפטוגרפיה, http://cryptoday.org, צועדת עם רוח הזמן לכיוון הסייבר, http://cyberday.org, ולכן בשבוע הבא, ביום חמישי, 14/3/13, בין השעות 09:00 ל-16:20 יתקיים יום עיון בסייבר ואבטחת מידע (פרטי האירוע, וגם ב-PDF), בפקולטה למדעי המחשב, בניין טאוב , אודיטוריום 1, הטכניון, חיפה (כיצד להגיע). למרות שפירוט ההרצאות כתוב באנגלית, רשום בפירוש שההרצאות יהיו בעברית. התכנית נראית סופר מעניינת, ונראה לי שאתאמץ למצוא את הדרכון ואשים פעמי לחיפה הרחוקה… 😉

בחזרה למרכז היקום (בדיחה, לא להרביץ לי). בתל-אביב ק"ק, לשכת המסחר ישראל-אמריקה ומשרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן, יקיימו אירוע תחת הכותרת "Cyber Seminar – the Threat, Possible Solutions and Business Opportunities", ביום שני, ה-18/3/13, בין השעות 08:30 עד 10:30, באולם הכנסים במשרדי הרצוג פוקס נאמן, רח’ ויצמן 4, תל אביב, קומה 1. המרצה המרכזי באירוע הקצר הזה יהיה ד"ר אביתר מתניה, ראש מטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה, מאחר והמטה באופן ברור ומוצהר רוצה לקדם את הצד העסקי של הסייבר, וכך נראה האופי של האירוע הזה. נראה שהאירוע הוא ללא תשלום אך מצד שני לא פתוח לקהל הרחב – תבררו בעזרת פרטי הקשר המופיעים ב-PDF הנ"ל.

יש את כנס הרצליה 2013 (PDF מפורט), בין ה-11 ל-14 למרץ, במלון דן אכדיה, הרצליה, אבל יש שם רק הרצאות בודדות וזה לא הנושא העיקרי. אני מזכיר זאת "על הדרך", לשיקולכם.

קצת יותר רחוק בזמן, ובתשלום לא קטן – "המכון למחקרי ביטחון לאומי" ו"אנשים ומחשבים" מארגנים ביום שלישי, 9 ליולי 2013, אירוע שהם קוראים לו "ועידת הסייבר של ישראל 2013 – אתגרי הגנת המגזר הפיננסי" (שימו לב, זה לא האירוע הסייבר השנתי של סדנת יובל נאמן, אשר יתקיים בנפרד ותהיה הודעה נפרדת אודותיו בהמשך). הכנס נראה רציני וכולל מספר אורחים רלוונטיים מחו"ל, וכאמור, הוא בתשלום.

לסגירת הרשימה, משהו קצת אחר. אתמול השתתפתי בפגישת הפתיחה של קבוצת CyberTLV, שכתבתי לכם עליה לפני פוסט או שניים. המפגש היה מצוין לדעתי, כמפגש ראשון. גילי סגלה (Gilli Cegla), אחד משלושת יוזמי הקבוצה והאירוע, פתח במצגת קצרה וממנה אני זוכר בעיקר שהם הגיעו למסקנה שהמפגשים הבינ-אישיים בתחום אבטחת המידע בארץ הם או מאוד גדולים ומסחריים כמו כנסים של מאות עד אלפי אנשים או מאוד קטנים ומאוד טכניים של אנשים בודדים עד עשרות מעטות והם לא ממש סדירים, והם חשבו שהם רוצים ליצור אירוע-ביניים, אירוע יותר קבוע ובסדר גודל שבין שני הקצוות הקיימים. לא זכורה לי (ולא רשמתי) מטרה ברורה וקשיחה לקבוצה ולאירועים, והכוונה היא להיות גמישים ולזרום עם הנושאים והאנשים. מאחר ולהבנתי המייסדים מגיעים מעיסוקים של שיווק, השקעות הון-סיכון וסטארט-אפים, הרגשתי נטיה מסוימת לדון באבטחת המידע בדגשים האלו, אבל זה לא היה מאולץ, אלא כחלק מההקשר הכולל של אבטחת מידע כמקצוע שמפרנס אותנו.
בפגישה נכח גם עיתונאי המחשוב אבי וייס, שגם פרסם כתבה המסכמת את הנושאים המרכזיים שנדונו בפגישה, אם כי לא את כולם ולא את היותר פיקנטיים…
בסיום האירוע נשארו עשרות שוברים לבירה חינם, חבל… תירשמו לקבוצה בקישור הנ"ל לעמוד הקבוצה וכך תקבלו עדכון לגבי הפגישות הבאות (שנקווה שגם בהן תהיה שתיה חינם!).

זהו להפעם. שאו ברכה.

 

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *