Web Analytics

כביש 6 לא נוהג בדרך ארץ

זה עתה סיימתי להירשם באתר "כביש 6" (כביש האגרה של חברת "דרך ארץ") כמנוי שלהם.

שימו לב איזה חצופים:
בסיום תהליך הרישום נדרשים כמובן לאשר את תנאי ההסכם המשפטי של ההתקשרות, אולם "דרך ארץ" מאלצת אתכם להסכים לקבל דיוור ישיר בכדי להקים את ההתקשרות עימם על ידי קשירת קבלת דיוור ישיר עם הסכם ל"תנאים הכלליים" (בנוסף ל"תנאים המשפטיים").
אם לא מסמנים את תיבת הסימון העליונה מבין השתיים – התהליך לא מסתיים אלא נשאר באותו עמוד ומוסיף את ההערה בצבע חום ש"יש לאשר תנאים משפטיים".

בתחתית הדף יש תיבת סימון עם טקסט של "אני מאשר את המצויין לעיל, את הוראות התנאים הכלליים, וכן קבלת דיוור ישיר", וזה מה שאתם מאשרים בלית ברירה:
"
המידע שנמסר על ידך, כמו גם כתובת הדוא"ל שמסרת, ישמשו, בין היתר, כדי להציע לך מעת לעת מצרכיםו/או שירותים שונים ו/או הצעות שיווקיות שונות ו/או "דבר פירסומת" על פי תיקון 40 לחוק התקשורת (בזק ושירותים), התשמ"ב – 1982 במסגרת דיוור ישיר ו/או בדרך אחרת (לרבות באמצעות פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטית, הודעה אלקטרונית, הודעת טקסט כתובה או בכל דרך אחרת), אלא אם הודעת לדרך ארץ על אי רצונך לקבל שירותי דיוור ישיר בהתאם לדרך בה תקבע דרך ארץ מעת לעת.
"

איך ניתן להודיע להם שלא רוצים לקבל מהם ספאם? תעלומה.

הוגשה תלונה תוגש לרשות למשפט טכנולוגיה ומידע (רמו"ט).

.

18:58 – רגע, עדכון: הגעתי להיות מנוי של "כביש 6" בעקבות נסיעה ארוכה שעשיתי שם לאחרונה והייתי מרוצה, אז אמרתי לעצמי שכבר נעשה מנוי (שלא דורש תשלום מראש או תקופתי) ואז הנסיעות הבאות יהיו יותר זולות.
אבל, את הנסיעה הזו צריך לשלם, ומשלמים אותה כלקוח מזדמן (כי היא בוצעה לפני הרישום כמנוי), ונחשו על מה נדרש לחתום כל לקוח מזדמן?

"
4. שליחת חשבוניות וחומר פרסומי בדוא"ל
הרינו מאשרים, כי כתובת הדוא"ל שמסרנו, תשמש, בין היתר, כדי להציע לנו מעת לעת מצרכים ו/או שירותים שונים /ואו הצעות שיווקיות שונות ו/או "דבר פרסומת" על פי תיקון 40 לחוק התקשורת (בזק ושירותים), התשמ"ב-1982 במסגרת דיוור ישיר ו/או בדרך אחרת לרבות הודעה אלקטרונית, הודעת טקסט כתובה), אלא אם הודענו לדרך ארץ על אי רצוננו לקבל שירותי דיוור ישיר בהתאם לדרך בה תקבע דרך ארץ מעת לעת. בעניין זה אנו מאשרים, כי ידוע לנו כי אם נבחר שלא לקבל שירותי דיוור ישיר, אזי לא נוכל אף להמשיך ולקבל מידע באמצעות דוא"ל ו/או בכל אמצעי אחר.
"

(שימו לב למשפט האחרון – שאם לא תסכימו לקבל דיוור ישיר אז לא תקבלו שום מיילים מהם! זה הכל או לא כלום, כדברי השיר)
וכמובן שבלי לאשר את הטקסט הזה אי-אפשר לשלם את החשבונית, ואז כמובן נצבר חוב. לשיקולכם – ניקיון תיבת המייל שלכם או חוב ל"דרך ארץ". אתם חופשיים לבחור.

מצורפים צילומי מסך, הקליקו להגדלה.

Join the Conversation

6 Comments

 1. זה נקרא חוזה אחיד כך שבבית משפט אתה תצא מנצח

 2. כל הכביש הזה הוא חוצפה ישראלית במיטבה.
  במדינה סוציאלית שהמיסים הגבוהים (כ 75% ישירים ועקיפים) אמורים לממן בניית כבישים הממשל מחליט להתנער מהאחריות שלו, להמשיך לגבות את אותם מיסים, לא להשקיע בכבישים ותשתיות ולהשאיר את אלה לחברות פרטיות שיוכלו לגבות מכם עוד כספים בשביל להשתמש בתשתית שמלכתחילה הייתה אמורה להבנות בכספים ששילמתם.

  כל כך הרבה כבר נכתב על הכביש הזה, על החוקים שחוקקו במיוחד בשביל לקיים אותו ואת החברות המשקיעות,משטרה פרטית עם סמכויות אכיפה, הרשאות לעצור אנשים חוזה מוזר בו המדינה גם נותנת קרקעות במתנה וגם מתחייבת לכסות הפסדים אם יהיו ליזמים … וכו … אני לא חושב שאני צריך להרחיב. זה מאד מצא חן בעיני השילטון ויש עוד כבישים כאלה מתוכננים בקרוב.

  אני מחרים את הכביש הזה ומעולם לא נסעתי בו ולא מתכוון לנסוע בו. אני מכיר את התגובות של אנשים בעד הכביש, שהוא מהיר , נוח בלי פקקים וכו … ראייה צרה ביותר, אגואיסטית , שיהיה להם לבריאות.

  מנקודת המבט שלי, מי שנוסע בכביש הזה , זה עוד פראייר שפינה לי את הכבישים ועוד שילם על זה כסף.

 3. בכביש הותקנו זה מעבר מכמונות ראדר אשר מצלמות מאחור את כל חוזר שנית..כל נתיבי הכביש.
  לנוסע ההדיוט קשה לראות מראש את המצלמות, אלא, שהן מותקנות רק על הפיגום שעליו מותקנים אמצעי זיהוי הנוסעים במקטע הכביש. שימו לב…מתקן עשוי בטון עליו מותקנות מצלמות וידאו פוזקטורים ועוד מיכשור לזיהוי (משדרים הקוראים משיבי פסקל). בתחתית של עמודי הבטון, בגובה מטר בערך, מותקנות מצלמות בהסתר מקצועי כך שאתם מבחינים בהן רק ממרחק עשרה מטרים בלבד ואין לכם זמן להאט.

  ככלל, סעו בזהירות ואל תפריעו לשטף התנועה. מיח שנוסע בנתיב השמאלי כל אורך כביש 6 או כביש החוף כי במוצקין הוא פםונה שמאלה הוא אידיון והלוואי ויתוצץ לו ראש המנוע באמצע הנסיעה.

  נסיעה טובה והנאה מכביש 6. מאחל הצלחה בתלונה. הנושא חייב להתברר במסגרת המועצה להגנת הפרטיות. יש לשבור את המעשים הנפשעים הללו, אם והיכן שהם נעשים.

  בברכת מועדים לשמחה לאיתן וכל ציבור הקוראים

  זאב זאבי (שם בדוי…כמובן)

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *